Jak se starat o notebook Acer?

Ani notebooky Acer nejsou bez chyby. I když značka patří v současné době mezi nejpopulárnější, je nutné říci, že i ona nevyrábí dokonalé stroje, které vydrží bez chyby fungovat řadu let. I o notebooky Acer je nutné se starat, čímž je možné jejich životnost i výkon prodloužit. My jako odborníci na opravy notebooků o tom víme své. Přinášíme vám proto hned několik rad k tomu, jak byste se o váš notebook měli starat.

Co je nutné dělat a proč?

Každý majitel notebooku se o svůj přístroj musí starat. Pokud nebudete provádět pravidelné čištění a údržbu softwaru, buďte si jisti, že se váš notebook zpomalí, bude hlučnější, bude se častěji zasekávat, až se rozbije úplně. Řešení oprav je sice naše práce, která nás těší, ovšem my vám chceme opravdu poradit.

Jak provádět čištění?

Čištění notebooků je například méně složité než čištění klasického počítače. Notebook totiž není třeba (a my vám to také nedoporučujeme) při čištění rozdělávat. Pro čištění notebooku Acer byste si ale pořídit kvalitní pomůcky. Doma by vám neměl chybět malý kompresor nebo speciální vysavač na notebooky, který je napájen přes USB. Alternativou těchto pomocníků je i kvalitní kosmetický štětec. Všechny koupíte za cca 100Kč, takže je na vás, pro kterou pomůcku se rozhodnete. Dále byste si měli pořídit houbičku nebo hadřík s jemnými vláky na čištění displeje a vrchní části klávesnice.

Čištění od prachu

Prach je velkým nepřítelem, takže je třeba ho pravidelně odstraňovat. Musí pryč ze všech míst. Prach odstraňujte pravidelně z ventilátorů. Stačí je profouknout. Díky čištění budou ventilátory méně hlučné a notebook se nebude přehřívat. Provádět musíte i pravidelné čištění spodní části klávesnice. Stačí naklopit notebook na bok a pustit proud vzduchu pod klávesnici. Klávesnici můžete i opatrně demontovat a prach vyčistit pečlivěji. Prach z míst jako je displej a touchpad odstraňte pomocí hadříku nebo houby. Nikdy netlačte! Pokud nečistoty nejdou pryč, použijte speciální čistič. Nikdy k čistění od prachu nepoužívejte běžné čisticí prostředky.


TIP
– pokud pozorujete, že se vedle touchpadu začínají tvořit odřená místečka, matné či černé skvrny, reagujete rychle. Skvrny totiž vznikají jako důsledek styku potu z rukou s povrchem notebooku. Tvoření těchto skvrn zamezíte tak, že na povrch dáte speciální folii.né čisticí prostředky nebo vysavač! Tím byste mohli napáchat obrovské škody. Další rady, jak na čištění notebooku se dozvíte v článku: Nezapomeňte pravidelně čistit váš notebook.

 

Údržba softwaru

Pozornost musíte věnovat i softwaru. Minimálně jednou týdně vyčistěte počítač od registrů. Použít můžete různé speciální programy, které jsou k dostání zdarma. Jednou za půl roku proveďte defragmentaci disku. V počítači mějte jen ty programy, které skutečně používáte. Používejte kvalitní antivirový program a stahujte jen prověřené soubory.

RADA – pokud se na všem notebooku objeví závada, nesnažte se ji opravit doma. Obraťte se na nás. Umíme opravit běžné i velmi složité závady bez větších problémů…

Comments are closed.

Objednat servis notebooku

Kontakty - servis notebooků Objednat servis notebooku

Stiskem tlačítka spustíte průvodce objednáním opravy notebooku

 1. Vyplníte krátký formulář
 2. Podle pokynů připravíte notebook k odvozu
 3. Náš kurýr následující pracovní den pro notebook přijede
 4. Provedeme diagnostiku závady notebooku
 5. Odešleme Vám cenovou nabídku opravy
 6. Vyčkáme Vašeho rozhodnutí, zda chcete notebook opravit
 7. Provedeme opravu (nebo ne, nechcete-li)
 8. Odešleme Vám opravený notebook
E-shop – náhradní díly Acer
Máte zkušenosti s opravami notebooků a chcete si Váš notebook Acer opravit sami ? Využijte náš e-shop a objednejte si náhradní díly na notebooky

Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

 1. Vstupte do e-shopu s náhradními díly
 2. Vyberte potřebné náhradní díly na notebooky Acer
 3. Odešlete objednávku dílu nebo nezávaznou poptávku
 4. Naši obchodníci Vám obratem odešlou potvrzení Vaší objednávky, případně aktualizovanou cenovou nabídku včetně termínu dodání dílu.
Náhradní díly pro notebooky - sestava

Provozovatel E-SHOPu

ABAX servisní centrum s.r.o. Největší Notebook servis v České rep. s 16-léty zkušeností