Základní deskymainboardymotherboardy – jsou komponenty notebooků, tvořící jádro výpočetního systému celého notebooku Acer. Jsou tvořeny jednak několikavrstvou deskou plošných spojů a jednak množstvím elektronických součástek od SMD odporů až po chipsety a videoprocesory s mnoha miliony tranzistorů. Tyto náhradní díly pro notebooky jsou také nejčastěji opravovanými komponenty a ložiskem mnoha potenciálních závad notebooků Acer.

Základní desky – mainboardy = nejčastější zdroje závad notebooků Acer

Základní desky notebooků Acer (tzv. mainboardy nebo motherboardy) jsou základními součástmi – mozkem notebooků Acer. Dá se říci, že ostatní díly notebooku Acer jsou postaveny okolo základní desky, aby mohla základní deska komunikovat s okolím a byla chráněna před poškozením. Přesto jsou základní desky nejčastěji opravovaným dílem notebooku Acer. Důvodem je především skutečnost, že na základní desce se nachází přes 99,999% všech součástek, z nichž se skládá vlastní notebook Acer. Téměř každý čip umístěný  na základní desce obsahuje mnohem více součástek, než například čtecí a zápisové mechaniky.
základní desky - mainboardy - pro notebooky Statisticky je zřejmé, že téměř veškeré závady elektroniky, které mohou notebook Acer potkat, mají původ právě v prostoru základní desky notebooku.

Základní desky notebooků Acer umíme levně opravit

Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy jedny z nejdražších dílů, které můžeme na notebooky Acer pořídit. Ovšem díky zkušenostem našich techniků a přístrojovému vybavení moderními pájecími systémy jsme schopní většinu závad základních desek notebooků Acer úspěšně opravit i bez výměny základní desky za jiný kus, a tedy podstatně levněji než je cena nové základní desky.

Závady základní desky – mainboardu notebooku Acer

Základní desky notebooků Acer mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku za novou poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Acer. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku neměl nikdy pouštět.

Nejčastější projevy závad vadné základní desky notebooku Acer

Oprava mainboardu Acer

 • Notebook Acer je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Acer lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Acer lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Acer najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Acer najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Acer se při práci vypíná
 • Notebook Acer nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Acer zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Acer nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Opravu základní desky notebooku Acer svěřte vždy odbornému servisu

Existují tisíce dalších možných závad notebooků Acer, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Acer a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte servis notebooků a nekupujte si rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný mainboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku prostřednictvím on-line objednávky opravy.

Jak probíhá oprava notebooku Acer s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Acer k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Acer a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Acer, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Acer – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Acer v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Acer na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům