Baterie – akumulátory pro notebooky Acer jsou náhradní díly notebooků Acer, které obvykle ukončí svoji životnost jako první. Nejsou pokládány za součást notebooku v pravém slova smyslu – s ohledem na charakter jejich využívání a vlastnosti se správněji považují za spotřební materiál. Z tohoto důvodu je to jediný díl notebooku Acer, na který dává výrobce Acer notebooků jen omezenou záruku. Náhradní díly na notebooky Acer v naší nabídce zahrnují i baterie-akumulátory pro notebooky Acer.

Akumulátory – baterie na notebooky Acer jsou spotřební zboží

Baterie pro notebooky Acer (správněji akumulátory Acer) jsou ve své podstatě sady (jinými slovy baterie) chemických článků, v nichž chemickou reakcí dochází k postupné akumulaci elektrického náboje (při nabíjení notebooku Acer) a k jeho postupnému vybíjení (při používání notebooku v provozu na akumulátory). Velikost uchovatelného náboje se uvádí jako kapacita akumulátoru (obvykle v mAh) a ta je dána elektro-chemickými vlastnostmi akumulátorových článků.

baterie na notebooky AcerPro všechny druhy akumulátorů (NiCd, NiMH, LiION, LiPOL) platí, že při používání baterie dochází uvnitř akumulátorových článků k nevratným elektrochemickým procesům, které mají za následek vyčerpávání schopnosti materiálu jímat elektrický náboj a tedy i postupné ubývání kapacity akumulátorů. Tento jev nelze zastavit žádným výrobním zásahem ani novelizací Zákona o ochraně spotřebitele.

Proto je také na akumulátory pro notebooky Acer pohlíženo jako na spotřební materiál. Ačkoli jsou baterie zakoupeny společně s novým notebookem Acer jako jeho součást, nevztahuje se na ně dvouletá záruka a po jejich vyčerpání (tj. při poklesu kapacity akumulátorů na hodnotu, která již není pro spotřebitele akceptovatelná) musí majitel notebooku Acer zakoupit baterii novou, bez ohledu na to, zda je notebook ještě v záruční době. Také v našem eshopu dostane zákazník shodnou záruku 24 měsíců na každý akumulátor k notebooku Acer – z výše uvedených důvodů ale nelze vztahovat záruku na to, že po dobu dvou let nenastane postupný pokles kapacity, ale záruka je poskytována na funkčnost akumulátoru a jeho ostatní běžné vlastnosti.

Dodáváme baterie – akumulátory na notebooky Acer všech typů

Baterie a akumulátory jako náhradní díly na notebooky Acer ostatních modelových řad neprodáváme.

baterie CMOS pro notebooky AcerAkumulátory pro CMOS paměti a BIOS

V některých noteboocích se nalézají kromě hlavního akumulátoru, určeného k napájení notebooku, ještě akumulátorky malých rozměrů o napětí 1,2 – 3,6V , sloužící k napájení paměti typu CMOS.

V této paměti jsou uloženy data základního nastavení notebooku BIOS, jako je datum, informace o architektuře pevného disku, nastavení systému power management, priority čtení z diskových jednotek a další údaje potřebné pro start notebooku.

Tyto baterie jsou obvykle speciálního typu, nelze je nahradit běžně v maloobchodech dostupnými bateriemi a proto jejich výměna musí být vždy odkázána na odborný servis notebooků Acer. Záměna akumulátoru za jiný typ může způsobit nefunkčnost nebo poruchy notebooku Acer, navíc v notebooku Acer není vyhrazen dostatek prostoru pro akumulátor jiného tvaru a velikosti, a tedy jiný typ baterky se do notebook obvykle nevejde.

Servis notebooků Acer pomůže s diagnostikou vadného akumulátoru

Ne vždy je jednoznačně na vině závady notebooku vadný akumulátor. Existují závady, projevující se obdobně jako vadná baterie, ale jejich pravá příčina je jinde. Například neochota notebooku Acer nabíjet akumulátor může být způsobena poškozeným napájecím zdrojem anebo závadou na powerboardu či základní desce notebooku Acer.

Nejste-li si vadným akumulátorem notebooku Acer zcela jistí, svěřte notebook Acer k diagnostice na servis notebooků – budete mít jistotu, že nezakoupíte nový akumulátor zbytečně. Navíc v případě, kdy se vadná baterie potvrdí, dodáme Vašemu notebooku Acer zaručeně správný nový akumulátor s nejvyšší možnou kapacitou.

Výměnu akumulátoru pro napájení CMOS (BIOS) přenechejte servisu notebooků Acer vždy.

Akumulátory pro notebooky Acer


Dlouhý život Vašemu akumulátoru i notebooku Acer přeje servis notebooků Acer ABAX servisní centrum.