Klávesnice (keyboards) jsou náhradní díly pro notebooky Acer, které slouží pro vstup dat zadávaných uživatelem do notebooku Acer. Vzhledem k tomu, že klávesnice jsou asi nejvíce mechanicky namáhaným dílem notebooku, bývají nejčastěji měněnými náhradními díly u většiny notebooků Acer. Náš servis notebooků Acer provádí výměny klávesnic pro všechny modely notebooků Acer.

Proč podléhají klávesnice pro notebooky Acer značnému opotřebení

klávesnice pro notebookyKlávesnice notebooku Acer je nejvíce užívaným dílem každého notebooku. Během jednoho pracovního dne dojde k několika tisícům stisků kláves, občas se do klávesnice dostanou nečistoty z rukou, vlasů, zatečou do ní tekutiny od lidského potu až po vylitou kávu … ale i méně intenzívně pracující uživatel dokáže dát klávesnici během let provozu notebooku Acer pořádně zabrat.

Klávesnice na notebook Acer bývá nejčastěji řešená jako tenký sendvič několika vrstev fólií, na nichž jsou napařeny vodivé vrstvy – tzv. membránová klávesnice. Při stisku klávesy dojde ke stlačení pružné vrstvy mezi fóliemi a ke kontaktu mezi dvěma vodivými cestami. Tím se vygeneruje signál, dekódovaný speciálním integrovaným obvodem jako stisk konkrétní klávesy. Problém je, že opakovaným prohýbáním vrstev se materiál unavuje, dochází k protlačování vrstev, trhání membrán a k oxidaci vodivých cest na membránách. Po určité době používání se stává klávesnice nepoužitelnou a je nutné ji vyměnit za novou.

Mnohem dříve než opakované stisky kláves mohou klávesnici notebooku Acer odrovnat neplánované zásahy jako polití klávesnice tekutinou nebo ulomení klávesy.  Vždy je nutné vyměnit celou klávesnici – membránová klávesnice notebooku Acer je neopravitelná a ani jednotlivé klávesy či pružinky klávesnice se nedodávají jako samostatné náhradní díly.

Jak se projevuje vadná klávesnice (keyboard) notebooku Acer

keyboardy na notebooky AcerKdyž pomineme zcela zjevná poškození, jako je ulomená klávesa nebo ošoupané potisky kláves, existují zejména tyto projevy vadné klávesnice notebooku Acer

  • občasné nebo trvalé vynechávání stejných písmen při psaní
  • zdvojování stejných znaků při psaní
  • opakované stále stejné překlepy – zobrazují se jiná písmena než odpovídají klávese
  • lepení kláves – nezvedají se do výchozí polohy jako ostatní zdravé klávesy
  • náhodné problikávání mezi okny Windows – projev vadných řídicích kláves
  • náhodné samovolné umazávání psaného textu – vadné řídicí klávesy
  • nemožnost psaní diakritiky nebo vyvolání speciálních funkcí kláves

Projevuje-li se na notebooku Acer některá z výše uvedených závad,  je velmi pravděpodobné,  že je vadná klávesnice.

klávesnice pro notebooky

Klávesnice notebooků Acer Vám odborně vymění servis notebooků Acer

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně klávesnice Váš notebook Acer poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.   Objednat servis notebookuObjednáte si u nás opravu notebooku Acer, my zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněné klávesnice. Navíc Vám náš notebook servis  Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte vyčištěnou použitou a promačkanou klávesnici vyjmutou z jiného demontovaného notebooku Acer.

Prodáváme klávesnice na notebooky Acer také samostatně

Jako dovozci náhradních dílů pro notebooky zásobuje náš Acer servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Acer s poškozenou klávesnicí našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebnou klávesnici objednat v našem eshopu a provést její výměnu svépomocí. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu klávesnice v notebooku Acer odbornému servisu.

Prodáváme a montujeme klávesnice na notebooky také do ostatních značek notebooků.