Zdrojenapájecí adaptéryAC/DC adaptérynabíječky notebooků Acer jsou samostatným elektrickým zařízením, jehož funkcí je napájet notebook Acer požadovaným napájecím stejnosměrným napětím a požadovaným proudem. Jsou to kromě baterií jediné náhradní díly pro notebooky Acer, u nichž není potřeba při jejich výměně nutná demontáž notebooku Acer a znalosti z oboru elektrotechniky. Jejich záměna je možná pouze za shodný typ doporučený výrobcem notebooku Acer. Náhradní díly na notebooky Acer v naší nabídce zahrnují i zdroje a nabíječky na notebooky Acer.

Kdy se napájecí zdroj – nabíječka k notebooku Acer poškodí

Napájecí adaptéry - zdroje pro notebookyNapájecí adaptér (zdroj) notebooku Acer je výkonové elektrické zařízení, převádějící značný elektrický výkon na vstupu na značný elektrický výkon na výstupu. Převod z vyššího střídavého napětí na malé stejnosměrné napětí probíhá u dnešních spínaných zdrojů bez použití těžkých transformátorů tzv. pulsní metodou.

Díky tomuto jevu se sice podařilo snížit hmotnost a rozměry dnešních zdrojů na minimum ve srovnání s dřívějšími transformátory, ovšem za cenu vysokého proudového namáhání polovodičových součástek uvnitř zdroje.

Výkonovými tranzistory protékají proudy několika ampérů, což z nich činí výkonné tepelné zářiče. V malém prostoru napájecího adaptéru není pro velké chladiče místo, proto je elektronika zdroje neustále vystavena vysokým teplotám. To činí polovodičové prvky, ale i kondenzátory náchylné na vznik poruch. Relativně často pak dochází k vysychání elektrolytů kondenzátorů a následně k průrazům polovodičových součástek nefiltrovanými napěťovými špičkami.

Výsledkem je pak vyhořelý napájecí adaptér, jehož oprava je znemožněna obvyklým nerozebíratelným provedením zdroje. Poškozený zdroj k notebooku Acer je tedy potřeba vždy vyměnit za nový výrobcem doporučeného typu.

Jak poznáme vadný napájecí adaptér – zdroj notebooku Acer

Závady zdroje – nabíječky notebooku Acer jsou zjevné na první pohled, ale i takové, které laik nemá šanci identifikovat. Mezi nejčastější projevy vadného zdroje notebooku Acer patří

  • Notebook Acer nelze s připojeným zdrojem zapnout – vůbec nenaběhne (je-li nabitá baterie, pak lze na akumulátor notebook zapnout)
  • Notebook Acer nenabíjí prověřený akumulátor
  • Ze zdroje je slyšet pískání nebo silné vrčení
  • Zdroj se nadměrně přehřívá
  • Notebook Acer lze na zdroj zapnout, ale při nabíhání dalších komponent (rozsvícení LCD, roztočení HDD) se vypne

Objevíte-li u Vašeho notebooku Acer některou z výše vyjmenovaných závad, je pravděpodobné, že je poškozený napájecí adaptér. Proto neváhejte a pošlete Váš notebook Acer na proměření napájecího adaptéru do notebook servisu Acer.

Proč se zdroje na notebooky Acer neopravují

Zdroje na notebooky Acer jsou již cca 10 let vyráběny zásadně v nerozebíratelném lepeném pouzdru. Ačkoli po technické stránce je oprava napájecího adaptéru možná a dříve ji nabízel každý servis notebooků, dnes by znamenala oprava zdroje nutnost otevřít pouzdro zdroje násilnou cestou – rozřezat, rozlámat. Následně opravený zdroj se slepeným krytem by již nesplňoval kritéria bezpečnosti – jeho používání by bylo životu nebezpečné.

Zdroje pro notebooky AcerNavíc vyhořelý napájecí zdroj obvykle poškodí desku plošného spoje plamenem takovým způsobem, že i samotná oprava elektroniky zdroje je zcela v rozporu se zásadami bezpečnosti – zuhelnatělý ohořelý materiál desky může způsobit zkrat a následný požár zdroje.

Zásadně odmítejte nabídky servisů a domácích kutilů k opravám notebookových napájecích adaptérů !! Získáte možná opravený a funkční zdroj, ale jeho používání by bylo v rozporu s platnými zákony, ohrožoval by život uživatele notebooku i ostatních lidí.

Jediné správné řešení v případě vadného napájecího zdroje notebooku Acer je jeho výměna za jiný kus typově shodného zdroje s odpovídajícím napájecím napětím, výkonem a DC konektorem.

Doporučujeme zakoupit vždy jeden náhradní zdroj pro notebook Acer

Vzhledem k tomu, že cena nového napájecího zdroje k notebooku není vysoká (obvykle kolem 1000 Kč), vyplatí se zakoupit jeden náhradní napájecí adaptér navíc, i když máte již jeden funkční. Při náhlé poruše napájecího zdroje budete mít ihned po ruce náhradu a neztratíte čas a peníze předáním notebooku Acer k opravě do servisu. Jedna nabíječka navíc se uživateli určitě bude hodit – zvlášť když notebook Acer často přenášíte mezi dvěma místy, můžete mít na každém pracovišti trvale nachystaný jeden napájecí adaptér a nemusíte jej s sebou stále balit a tahat.

Prodáváme napájecí adaptéry – zdroje na všechny typy notebooků Acer

Zdroje pro notebooky Acer

Prodáváme zdroje a nabíječky jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Acer !!


Zdroje a nabíječky odborně prověří a vymění servis notebooků Acer

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně zdroje – nabíječky Váš notebook Acer poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.

V našem servisu máte  možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku AcerObjednáte opravu notebooku Acer, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu.

Notebook servis Acer zajistí odvoz notebooku Acer k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Acer realizovat.