Panty – klouby displeje jsou náhradní díly na notebooky Acer, zajišťující jednak snadné otevírání a zavírání víka notebooku tvořeného horním krytem a integrovaným LCD panelem, jednak zajišťují tuhost bloku displeje, aby držel spolehlivě v nastavené poloze. Náš servis notebooků Acer provádí výměny pantů displeje na všechny modely notebooků Acer.

Panty – klouby displeje patří k nejnamáhanějším dílům notebooku Acer

Hned po klávesnici jsou panty víka notebooku Acer nejnamáhanější součástkou každého notebooku. Klouby bývají zpravidla vyrobeny z oceli, magnézia anebo práškových slitin. Speciální konstrukce kloubu musí zaručit tuhost pantů (jinak by displej padal a nedržel by v nastavené poloze), ale také plynulost při otevírání a zavírání displeje bez velkého odporu, aby naopak nedošlo k poškození plastů či tělesa displeje nadměrným ohybem a deformací víka. Oba protichůdné požadavky jsou splněny volbou správné konstrukce a maziva obou pantů.

Panty - klouby displeje pro notebookyProblém je, že mazivo po čase ztrácí svoje původní vlastnosti a z pantů se postupně vytlačuje a vysychá. Tím dochází ke styku kovových částí pantů, jejich vzájemnému obrušování a deformaci kluzných ploch. Panty notebooku pak ztrácejí buďto původní tuhost, nebo naopak jejich tuhost narůstá. Výsledkem může být pak volný padající displej, který nedrží v poloze zvolené uživatelem, anebo víko notebooku Acer, které lze jen stěží otevírat a zavírat.

Následkem bývá zpravidla zlomení některého z  dílů notebooku Acer, ať už vlastního pantu, nebo kovových výztuh víka notebooku, případně plastů horní části s displejem. Zanedbá-li se včasná výměna poškozených pantů, nastává zpravidla poškození dalších částí notebooku Acer – zejména LCD panelu, kablíků, dalších plastů těla notebooku, ale i základní desky. V horších případech může následkem prodření kabelů vedoucích dutinou kloubů dojít ke zkratu a vyhoření celého notebooku Acer.

Proto při zjištění poškození nebo změně v tuhosti pantů displeje je důležité vyměnit pant (nejlépe oba panty displeje) co nejdříve, dokud není poškození notebooku rozsáhlejší. Následky vyčkávání s výměnou vadných kloubů bývají pak mnohem nákladnější.

Nelze sehnat panty displeje samostatně ? Náš servis notebooků Acer Vám klouby opraví

Nepříjemnou skutečností je, že řada výrobců považuje panty displeje za nedílnou součást sestavy displeje a dodávají je jen jako celek,  jehož součástí je LCD panel, plasty víka notebooku, invertor, kablíky a vlastní klouby. Výměna pantů u těchto modelů vychází nepříliš levně. Mnoho takových závad umí náš servis notebooků Acer opravit i bez výměny drahých dílů.
Klouby notebooku Acer výměna

Jak poznáme vadné panty – klouby víka notebooku Acer

  • Displej se otevírá a zavírá s velkým odporem víka – tuhé panty
  • Displej se otevírá a zavírá volně a nedrží v nastavené poloze – uvolněné panty
  • Displej při pohybu problikává – prodřené kablíky k displeji
  • Praskliny na plastech displeje v blízkosti pantlů
  • Rozevírající se škvíra mezi plasty displeje při pohybu víkem – vnitřní praskliny
  • Viklající se nebo odpadlý pant displeje – prasklý pant nebo jeho úchyt k plastu
  • Vrzání nebo slyšitelné drhnutí při pohybu víkem displeje

Vyskytují-li se na vašem notebooku některé z výše uvedených závad, dlouho neotálejte a vyměňte poškozené panty (případně i další poškozené díly v jejich okolí) co nejdříve.

Panty a klouby displeje v notebooku Acer odborně vymění servis notebooků Acer

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně pantů Váš notebook Acer poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.Objednat servis notebooku V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku Acer naším technikem. Objednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš notebook servis Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu.

Prodáváme panty na notebooky Acer také samostatně

Jako dovozce náhradních dílů  pro notebooky zásobuje náš Acer servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOPNechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Acer s poškozenými panty  našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebné panty objednat v našem eshopu a provést jejich výměnu svépomocí.

Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe pověřit výměnou pantů odborný servis notebooků.

Panty - klouby displeje pro notebooky

Dodáváme panty a klouby displejů jako náhradní díly pro notebooky i jiných značek.