Pevné disky (HDD – hard disky – harddisky) jsou náhradní díly pro notebooky Acer, které slouží pro zápis, uchování, přepis a čtení dat. Obvykle jsou uloženy v těle notebooku nevyjímatelně, u některých typů notebooků je lze vyjmout v šuplíčku a vyměnit za jiný kus bez nutnosti demontáže notebooku. Náš servis notebooků Acer provádí výměny pevných disků pro všechny modely notebooků Acer.

Jak se poškodí pevný disk HDD v notebooku Acer

Pevné disky HDD – harddisky jsou zařízení, v nichž se vysokou rychlostí otáčí několik ploten s uloženými daty. Nad plotnami plují (na velmi tenkém vzduchovém polštáři) čtecí hlavy pevného disku, navíc hlavy vykonávají rychlý kmitavý pohyb při čtení dat. Celé zařízení je takto velmi náchylné na vznik závad. Pevné disky pro notebooky Acer mají dále desku elektroniky s integrovaným mikropočítačem, který celý systém HDD řídí.

pevné disky HDD pro notebookyKteré závady mohou vykazovat pevné disky HDD

 • Samovolná ztráta dat z jednotlivých paměťových buněk diskových ploten
 • Mechanické poškození hlaviček pevného disku při setkání s datovou plotnou
 • Ztráta dat vyvolaná vnějším magnetickým polem
 • Závada elektroniky pevného disku
 • Závada motorku nebo ložisek pevného disku
 • Závada lineárních motorků pro vystavování hlav

Jak se poškozený pevný disk HDD notebooku Acer projevuje

 • Notebook Acer nenačte operační systém po zapnutí tlačítkem Power
 • Notebook Acer během práce hlásí časté chyby bez zjevné příčiny
 • Zatuhávání operačního systému a aplikací při práci s notebookem Acer
 • Výskyt a přibývání poškozených souborů v notebooku Acer
 • Podivné zvuky vycházející z notebooku Acer – vrčení, drnčení, pískání apod.

Kdy je výměna HDD notebooku Acer nevyhnutelná a jak se ubránit ztrátě dat

Vykazuje-li Váš notebook Acer některou z výše uvedených závad, pak data ihned zálohujte na vnější paměťové médium a proveďte výměnu HDD pevného disku. Po výměně harddisku je samozřejmě nutné obnovit operační systém, veškeré aplikace i jejich data, což může být záležitost i několika hodin či dní. Proto je vždy důležité provádět pravidelnou zálohu důležitých dat na datové úložiště mimo vlastní notebook.

Ztratili jste Vaše data ? Nabízíme službu záchrana a obnova dat

Výměna pevného disku notebook AcerVaše data jsou to nejcennější, co se ve Vašem notebooku nachází. Přestože cena nového notebooku není zanedbatelná, vždy lze v nejhorším případě provést servis notebooku Acer, notebook opravit anebo zakoupit notebook nový. Vaše data ale nikde nekoupíte – je potřeba je pravidelně zálohovat.

Když už přesto dojde k tomu, že nastane závada pevného disku a data na disku uložená nemáte nikde zálohovaná, netrácejte hlavu. Náš servis notebooků nabízí hojně využívanou službu záchrana dat. Při splnění několika základních podmínek, z nichž hlavní je NEPOKOUŠET SE O OBNOVU DAT SVÉPOMOCÍ, je šance na záchranu dat z poškozeného disku poměrně vysoká. Obnova dat amatérskými metodami naproti tomu nejenže málokdy vede k očekávanému výsledku, ale její následky velmi často zcela znemožní provedení úspěšné záchrany dat profesionálům.

O tom, co musíte udělat, chcete-li Váš HDD poslat na odbornou záchranu dat, naleznete podrobný návod na stránce záchrana a obnova dat.

Pevný disk HDD Vám odborně vymění servis notebooků Acer

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně pevného disku HDD Váš notebook poškodit ? Nevadí – pevný disk Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebookůObjednat servis notebookuObjednáte opravu notebooku, náš servis notebooků Acer zajistí odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook Acer se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného nového pevného disku.
Navíc Vám náš servis notebooků Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte starý smazaný použitý a opotřebovaný harddisk  vyjmutý z jiného demontovaného notebooku.

Vylepšíme Vám notebook Acer výměnou pevného disku HDD za nový typ s vyšší kapacitou

Vzhledem k tomu, že nakupujeme pevné disky přímo od výrobců, má náš servis notebooků Acer na skladě vždy nejmodernější typy pevných disků HDD z produkce světových výrobců. Svěříte-li nám Váš notebook Acer k výměně vadného disku, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupný model HDD s vyšší kapacitou než měl původní HDD. Vývoj v oblasti pevných disků spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně harddisku od nás odchází opravený notebook Acer moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Prodáváme harddisky HDD na notebooky Acer také samostatně

Jako dovozci pevných disků HDD pro notebooky zásobuje náš Acer servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Acer s poškozeným HDD našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný pevný disk objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Navštivte náš eshop, vyberte vhodný  pevný disk a my Vám dodáme její nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu harddisku odbornému servisu.

Pevné disky HDD pro notebooky


Dodáváme a montujeme pevné disky HDD  pro notebooky také na ostatní typy notebooků.