Paměti RAMRAM moduly Acer – jsou elektronické součástky notebooků Acer, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům Acer, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku Acer. Náš servis notebooků Acer provádí výměny i upgrade pamětí RAM pro všechny typy notebooků Acer.

Výměna a upgrade pamětí RAM u notebooků Acer

Důvody, proč je nutné vyměnit nebo přidat v notebooku Acer paměti RAM, mohou být :

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku Acer a zvětšit pracovní prostor aplikacím – tzv. upgrade RAM
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku Acer

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí do notebooku Acer se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook Acer lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska. Jiné paměti pro notebooky nezaručí správnou funkci notebooku Acer.

Do notebooku Acer tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku Acer.

Při zakoupení RAM modulů pro notebooky Acer se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku Acer jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku Acer.

Doporučujeme svěřit výměnu RAM modulu servisu notebooků Acer – servis vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem Acer a notebook s novým modulem důkladně otestuje.

Jak poznat, kdy je vadná paměť RAM v notebooku Acer

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Upgrade pamětí RAM u notebooku AcerMezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM notebooků Acer patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Montujeme moduly RAM pamětí na notebooky Acer všech typů

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Acer !!


Paměti a moduly RAM Vám odborně vymění servis notebooků Acer

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně pamětí RAM Váš notebook Acer poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.

Objednáte u nás opravu notebooku Acer, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu.

Navíc Vám náš servis notebooků Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis Acer zajistí odvoz notebooku Acer k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Acer realizovat.

Paměti RAM pro notebooky